TAYLAND FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Phuket Rehberi

2 posters

Phuket Rehberi Empty Phuket Rehberi

Mesaj  KING RAMA Çarş. Şub. 10, 2010 10:32 pm

Phuket Taylanddaki en büyük ve en popüler adadır.Güzel kumsalları,her bütçeye uygun konaklama seçenekleri,tüm damak tadlarına uygun restaurant çeşitliliği ve sınırsız gece hayatı ile her yıl tüm dünyadan milyonlarca turist çekmektedir.Phukette aradığınız herşeyi bulabilirsiniz;deniz,kum,güneş,eğlence,alışveriş ancak sakinliği sevenlere,tropik bir adada kafa dinleme hayali olanlara phuketi pek tavsiye etmiyorum.

Phuket Rehberi Phuket10

Phuket Rehberi Phuket11

Phuket Rehberi Bangla10

ULAŞIM Bangkoktan Phukete en kolay ulaşım yolu havayoludur.Özellike Air Aisa firmasında çok uygun fiyatlara gidiş-dönüş billeti bulabilirsiniz.Bunun dışında tren ve otobüs yolculuğuylada adaya ulşamak mümkün.Otobüs yolculuğu yaklaşık 8 saat sürüyor ve fiyatlar gayet uygun,tren ise gece yolculuk yapmak isteyenler için uygun olabilir 1. sınıf sleeper vagonlarda yaklaşık 10 saatlik bir yolclukla Suratthaniye ardından da otobüs ile aktarma yaparak Phukete ulaşabilirsiniz.Ancak tren fiyatları genelde uçak bilet fiyatlarına yakın olduğu için (1.sınıf sleeper) ve vagonlar hijyen bakımından pek iç açıcı olmadığı için çok zorunlu olmadıkça tren yolculuğunu tavsiye etmiyorum.Ama sizde benim gibi macera ruhluysanız ,bol vaktiniz varsa ve benim için farketmez yerel halklada seyahat edebilirim diyorsanız trenlerin 2.sınıf yataklı vagonları pek bir şenlikli oluyor ve fiyatlarıda çok uygun.Yolun uzun olmasına rağmen manzara mükemmel olduğu için pek sıkılmıyorsunuz.Ayrıca yerlilere tanışıp sohbet ederek gerçek Thai halkını tanıma fırsatı yakalıyorsunuz.

Phukete havayolu ile geldiyseniz hava alanından şehir merkezineki otobüs terminaline giden beyaz airport busları kullanabilirsiniz fiyatlar 52 baht .Terminale vardıktan sonra(bu kısımdan itibaren otobüsle gelenlerde yazdıklarımdan faydalanabilir) eğer taksicilere para kaptırmak istemiyorsanız ücretsiz information office'ten harita isteyip görevlinin haritada size plajlara giden mavi minibüslerin(song-thaews) kalktığı Fresh Market'in yerini göstermesini isteyin.Haritaya bakarak yolu kolayca bulabilirsiniz.Buradan minibüslerle plaja gidiş sadece 15-20 baht arası.Eğer ben uğraşamam taksiyle giderim diyorsanız taksiler taksimetre açmıyor ve sabit 500 baht fiyat çekiyorlar.

KONAKLAMA Sıra geldi kalınacak plajı seçmeye öncelikle adanın kalbinin attığı eğlence üssü Patong Beach 'dir.Burada herkeseye uygun konaklama imkanı mevcut.Biraz daha sessiz sakin yerler istiyorsanız Kamala Beach ve Surin Beach'i tercih edebilirsiniz.Ancak bu son iki plajda genelde lüks oteller bulunduğu için fiyatlarda o oranda artar.Adayı gezmenin en rahat ve ucuz yolu motorsiklet kiralamak günlüğü 150 bahttan sizde bir motor kiralayıp tüm adayı neredeyse bedava dolaşabilir plajların tadını çıkarabilirsiniz.Bence ilk önce Patongta 1-2 gün kalın ve oranın atmosferini biraz yaşayın eğer isterseniz daha sonra başka bir plaja geçip kafa dinleyebilirsiniz.benden şimdilik bukadar merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.
KING RAMA
KING RAMA
Admin

http://tayland.yetkinforum.com

Phuket Rehberi Empty PHUKET BALAYI

Mesaj  melihtasan Salı Mart 02, 2010 8:31 am

MERHABA BALAYI İÇİN PHUKETE GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ. VE ROYAL PHUKET YATCH CLUB TA KALMANIN İYİ OLACAĞINI DÜŞÜNDÜK ANCAK KAFAMIZDA BİR İKİ SORU İŞARETİ VAR.

1. PHUKET BALAYI İÇİN UYGUN OLURMU? YANİ ÇİFTLER İÇİN RAHATSIZ EDİCİ HUZUR BOZUCU İNSANLAR VARMI DIR?
2. YEMEK KONUSUNDA BİZİM YEMEK KÜLTÜRÜMÜZE YAKIN RESTORANLAR VAR MIDIR VE UCUZ MUDUR?
3. VE HAZİRAN AYINDA TÜRK BULMA OLASILIĞIMIZ NEDİR??? Smile Smile

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER....

melihtasan

Phuket Rehberi Empty Geri: Phuket Rehberi

Mesaj  KING RAMA Ptsi Mart 15, 2010 2:50 am

melihtasan demiş ki:MERHABA BALAYI İÇİN PHUKETE GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ. VE ROYAL PHUKET YATCH CLUB TA KALMANIN İYİ OLACAĞINI DÜŞÜNDÜK ANCAK KAFAMIZDA BİR İKİ SORU İŞARETİ VAR.

1. PHUKET BALAYI İÇİN UYGUN OLURMU? YANİ ÇİFTLER İÇİN RAHATSIZ EDİCİ HUZUR BOZUCU İNSANLAR VARMI DIR?
2. YEMEK KONUSUNDA BİZİM YEMEK KÜLTÜRÜMÜZE YAKIN RESTORANLAR VAR MIDIR VE UCUZ MUDUR?
3. VE HAZİRAN AYINDA TÜRK BULMA OLASILIĞIMIZ NEDİR??? Smile Smile

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER....

sorunuzun cevabını diğer başlıkta verdim...
KING RAMA
KING RAMA
Admin

http://tayland.yetkinforum.com

- Similar topics